Course 1

Splits

8.725km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jarrah Day ALT M18 73:58
2nd Ashley Nankervis EVT M18 84:38
3rd Stuart Lawrie ALT M21 87:59
4th Paul Pacque EVT M60 95:58
5th Oisin Stronach ALT M18 106:25
6th Kenneth McLean EVT M50 121:46
7th Jemery Day ALT M50 123:19

Course 2

Splits

7.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jonathan McComb ALT M40 69:59
2nd Aislinn Prendergast EUV W21 78:18
3rd Justin Woolford WRT M35 81:03
4th Bernard Walker WRT M50 82:02
5th Anna Dowling WRT W18 89:32
6th Nicola Marshall ALT W20 102:20
7th Matthew Cohen ALT M35 103:17

Course 3

Splits

6.675km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Stocks WRT M45 76:00
2nd Joseph Dickinson EVT M16 80:49
3rd Jeff Dunn ALT M55 86:13
4th Jake West ALT M16 92:13
5th Sebastian O'Halloran ALT M16 92:15
6th Gary Carroll ALT M50 93:41
7th Mark West ALT M45 97:36
8th Christine Brown EVT W50 101:54
9th Kim Carroll ALT W35 120:06
10th Luke West ALT M16 120:36
11th Mick Cooper ALT M50 166:32
m12-20 Roch Prendergast EUV M60 77:41
m12-14 Johann Burgess ALT M16 127:15
w6 Dirk Nankervis EVT M50 130:41
m7-20 Meisha Austin ALT W35 139:20

Course 4

Splits

5.175km

Pos Name Club Age Class Time
1st David Marshall ALT M60 55:52
2nd Mike Dowling WRT M55 68:24
3rd Cathy McComb ALT W40 68:56
4th Zoe Dowling WRT W16 71:36
5th Randall Hope WRT M60 74:48
6th Christine Marshall ALT W50 77:37
7th Bert Elson ALT M60 82:56
8th Paul LeFevre EVT M60 86:01
9th Lindsay Pender ALT M60 86:46
10th Alison Stubbs EVT W40 90:03
11th Sebastian Burgess ALT M55 98:33
12th Peter Cusick ALT M55 102:38
13th Paccy Stronach ALT M50 105:37
14th Mike Calder ALT M60 113:26
15th Andrea Schiwy ALT W50 113:48
16th Hugh Fitzgerald WRT M50 114:28
17th Sally Wayte ALT W50 127:30
18th Jane Cusick ALT W50 131:06
19th Mark Hey WRT M60 135:01
20th Gayle West ALT W45 137:54
21st Roger Harlow EVT M65 141:25
22nd Liz Canning WRT W50 179:04
m10-17 Martin Bicevskis ALT M60 117:06

Course 5

Splits

4.15km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sue Hancock WRT W50 60:33
2nd John Brammall EVT M70 82:11
3rd Graham Sargison ALT M65 84:11
4th James Laver ALT M65 93:34
5th Rachel Gosnell ALT W45 97:00
6th Rosie Rutledge ALT W55 97:23
7th Wayne Griggs   M10 107:42
8th Wendy Andrewartha ALT W60 111:49
9th Valerie Brammall EVT W70 116:28
10th Sally Salier ALT W65 129:44
11th Barbara Tassell ALT W60 132:58
12th Robyn Chapman ALT W60 133:31
13th Janet Bush ALT W65 136:18
14th Ross Kelly ALT M70 141:59
15th Beverley Miller ALT W65 156:47
m2-15 Ken Saunders EVT M65 56:30
m8 Jan Hardy ALT W60 102:08
m8-12 Jane Calder ALT W55 111:45
m3-15 Diana Cossar-Burgess ALT W55 189:13

Course 6

Splits

3.025km

Pos Name Club Age Class Time
1st Tony Mount ALT M80 69:02
2nd Elizabeth Bicevskis ALT W60 75:14
3rd Judy Prendergast EUV W55 76:02
4th Donelda Niles EVT W50 80:43
5th Helena Griggs ALT W70 96:06
m5-12 Sue Mount ALT W75 48:35

Course 7

Splits

2.65km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jaidyn Gluskie ALT M14 38:22
2nd Mikayla Cooper ALT W12 62:36
3rd Eleanor McLean EVT W12 97:52
4th Arabella Phillips EVT W14 102:29
5th Catrherine Phillips EVT W50 121:40
m9 Eithen Stubbs EVT M14 103:54
m7-12 Tim Harlow EVT M35 122:31

Course 8

Splits

1.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jett McComb ALT M10 25:14
2nd Zali McComb ALT W10 25:17
3rd Brodee Gluskie ALT M10 27:13
4th Dexter Canning WRT M12 28:07
5th Liana Stubbs EVT W10 46:27

Course 9

Splits

1.75km

Pos Name Club Age Class Time
1st Charlie Cooper ALT M10 40:00